Adalet Mh, Bayraklı/İzmir 0 (544) 346 46 44 0 (530) 178 80 80 P.tesi. - C.tesi 09:00 - 20:00 Randevu Alın Bize Ulaşın

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi

Kişilerin saçlarında yaşanan dökülme, zayıflama veya saç kalitesinin düşmesi kadın veya erkek fark etmeksizin yaşam standartlarını olumsuz etkileyen faktörlerdendir. Dış görünüm açısından olumsuzluklara yol açan bu durum, yeterince dolgun ve gür görünmediğinden dolayı kişilerin bazı cerrahi müdahalelere başvurmasına neden olur.

Saçlarda yaşanan bu durumlara son zamanlarda saç mezoterapisi tedavisi uygulanır. Yenilikçi uygulamalardan biri olan saç mezoterapisi, saç hücrelerinin beslenerek güçlenmesine yardımcı olur. Böylelikle saç kalitesinde artış olurken dökülme durumlarının da önüne geçilir ve yeni saçların çıkışı sağlanır. Saçlarında dökülme, güçsüzleşme gibi durumlar ile karşı karşıya kalan kişiler için en ideal seçim saç mezoterapisi tedavisidir.

 
Saç Mezoterapisi Uygulaması

Saç kısmında cildin orta tabakası mezoderm olarak isimlendirilir. Mezoderm kısmından sağlıklı saçların çıkması için vücudun her daim ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, protein, enzimler ve çeşitli ilaçların enjekte edilmesi gereklidir. Saç mezoterapisi işlemleri ile besleyici özellik taşıyan besinler kişinin vücuduna kolaylıkla nakledilir.

Saç derisinin kişi talebine göre istenen kısmına veya tamamına uygulanan bu işlemler ile cilt yenileme, gençleştirme, kırışıklık ve leke giderme, selülit kaybolması gibi olumlu sonuçlar alınır. Saç dökülmesi ile mücadele eden kişilerin en doğru seçimi olan saç mezoterapisi, işlem sırasında yapılan enjeksiyon aracılığı ile saçların beslenerek daha canlı ve sağlıklı olmasını sağlar. Ayrıca incelip zayıflayan saçların tedavisinde de saç mezoterapisi uygulanabilir.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız bir kozmetik tedavi olan saç mezoterapisi, uzman kişiler tarafından özel ekipmanlar kullanılarak gerçekleştirilir. Seanslar halinde uygulanan bu tedavide mineraller, vitaminler, kıl köklerini besleyici ve saç çıkışını destekleyici bileşenler enjekte edilir. Enjeksiyon ile verilecek olan ilaç, hastanın yaşamış olduğu duruma bağlı olarak değişiklik gösterir.

Ancak saçların beslenmesi ve büyümesinde etkili olan bileşenler, genellikle tüm enjeksiyonların içerisinde bulunur. Saç mezoterapisi işlemleri özel uçlu enjeksiyonlar sayesinde yapılır. Mikro boyutlarda olan enjeksiyon iğneleri, hastaya herhangi bir ağrı ya da acı hissi vermez. Düzenli ve etkili bir saç mezoterapisi tedavi sonucunda ortalama 12- 18 ay sonrası olumlu sonuçlar alınır.

Saç Mezoterapisi Kimler İçin Uygundur?

Saç mezoterapisi işlemleri kullanılacak olan ilaç fark etmeksizin saçlarda dökülme durumları başta olmak üzere saç ile alakalı sağlık problemi olan herkesin seçeceği bir yöntemdir. Saç ve saç derisinde yaşanan birçok problem bu işlem ile kolaylıkla çözüme kavuşabilir. Genel anlamda saç mezoterapisi uygulanan kişiler stres, mevsim değişiklikleri, vitamin ve mineral eksikliği, hamilelik, androjenik, bölgesel saç kaybı yaşayanlara yapılır. Bunların yanı sıra seyrelme, canlılığını kaybetmiş saçlar, saç derisinde kuruluk veya kepeklenme gibi sorunlar yaşayan kişilere yapılır. Saç mezoterapisi işlemleri hem saç hem de saç derisi için en ideal seçimlerin başında gelir. İşlem sırasında yapılan en ufak hata ciddi sağlık problemlerine yol açabileceğinden mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Saç Mezoterapisi Avantajları

Saçlarda yaşanan dökülme veya seyrelme gibi durumlara kalıcı çözüm olarak hekimler tarafından sıklıkla tavsiye edilen saç mezoterapisi, kaybın şekline ve yoğunluğuna bağlı olarak birçok avantajı da beraberinde getirir. Saç mezoterapisi işlemleri diğer işlemler ile karşılaştırıldığında daha kolay ve kafa kısmına lokal anestezi uygulanarak yapılan tek işlem olma özelliği taşır.

Oldukça kısa süren bir işlem olan saç mezoterapisinde, saçların daha kalın ve parlak hale gelmesi, saçlara herhangi bir yan etkisinin olmaması ve maliyetinin de oldukça düşük olması gibi avantajlar mevcuttur. Başarı oranı oldukça yüksek olan bu işlemlerde, seans süresi de kısa olduğundan kişilerin sıkılma gibi durumları söz konusu değildir.

Saç Mezoterapisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tıp dünyasında yapılan tüm işlemlerde olduğu gibi saç mezoterapisi işlemleri sonrasında da kişilerin dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır. İşlem sonrasında dikkat edilmesi ve uzak durulması gereken kriterlerin bilgileri hekim tarafından hastaya aktarılır.

Bu anlamda saç mezoterapisi sonrasında 3- 4 gün yıkama işleminin yapılmaması, hassas saç derisinin doğrudan güneş ışığına bırakılmaması ve işlem sırasında kan basıncının normalin altına düşmesi nedeni ile alkol ya da sigara tüketilmemesi tavsiye ediliyor. Saç mezoterapisi işlem fiyatları, işlemi yapacak olan kurum, işlemin yapılacağı alan büyüklüğü ve kullanılan ilaçlara bağlı olarak farklılık gösterir. Bu uygulama için kliniğimizden hizmet alabilirsiniz.