Adalet Mh, Bayraklı/İzmir 0 (544) 346 46 44 0 (530) 178 80 80 P.tesi. - C.tesi 09:00 - 20:00 Randevu Alın Bize Ulaşın

Sakal Ekimi

Hizmetimiz Hakkında Detaylı Bilgi

Sakal & Bıyık Ekimi

Sakal Ekimi İzmir

Sakal ekimi ve bıyık ekimi, sakal kaybı veya bıyık kaybı yaşayan ya da sakalı çıkmamış olan kişilere yönelik bir uygulamadır.

Sakal ve bıyık, saçlar gibi erkeklerin görünümlerinin önemli bir parçasını oluşturmaktadır.
Sakallı görünümünü sevdiği halde testosteron hormonuna bağlı olarak gelişen sakal ya da bıyık kaybı yaşayan veya belirli bir bölgede eksiklik ya da düzensiz görünüm durumu olan erkeklere tavsiye ettiğimiz yöntemdir.

Sakal ekimi operasyonu yaptırarak istediğiniz sakallı görünümünüze tekrar kavuşabilirsiniz.

Saçtan Sakala Alım İşlemi

İki kulak arkasındaki dökülmemeye kodlanmış olan Saç Greftleri arasından, tekli Greftlerin sakala uyum sağlaması açısından en uygunlarının alınarak sakal bölgesine transfer edilmesidir. 

Sakaldan Sakala Alım İşlemi

Kişi eğer sakaldan ekim isterse işlem daha kolay ilerler çünkü sakaldan alınan greftler sakala çok daha rahat uyum sağlayabileceğinden, alındıktan sonra sadece sayım işlemi gerçekleştirilir.

Sakala Ekim Süreci

Saçtan yada sakaldan alınmış olan greftler muhafaza edildikleri hazneden alındıktan sonra ekime başlanır. Sakal bölgesine lokal anestezi uygulanır ve ekim başlar. Greftler kalemlere teker teker yerleştirilir ve ekim gerçekleştirilir. 

İzmir’de Sakal & Bıyık Ekiminin Merkezi: Novar Poliklinik

İzmir’de sakal ve bıyık ekimi ile ilgili en önemli merkezlerin başında Novar Poliklinik gelmektedir. Bünyesinde bulunan uzman doktorlar, tedavi gören her kişi için özel olarak analizler yapmakta ve greft sayısını belirleyerek hastalara bilgi vermektedir. Erkeklerin en önemli kozmetik aksesuarı sakallarıdır. Sakallar birtakım nedenlerden dolayı kaybedilebilir. Saç ekimi işlemleri bu kayıpların telafi edilmesi için yapılmaktadır. Sakalların eski haline kavuşturulması temel amaçtır. Sakal bölgesindeki yaraların ve cerrahi izlerin ekim işlemi sayesinde ortadan kaldırılması mümkündür.

Novar Sakal Ekimi İzmir

Sakal ekiminde yalnızca enseden alınan kıl köklerinin kullanılması gerekmez. Sakalın yoğun olduğu bölgelerden transfer yapılması da mümkündür. Sakalsız bölgelere ekim işleminin kapsamına göre kanallar açılmaktadır. Ekilen köklerin var olan köklerle aynı açıya sahip olması hedeflenir. Ekim işleminden sonra sakallar doğal bir görünüme sahip olarak uzayacaktır. Estetik açıdan önemli bir dönüşüm gerçekleşmiş olacaktır.

Saç ekimi ağrılı / acılı bir tedavi midir?

İşlem lokal anestezi altında yapıldığından operasyon sırasında herhangi bir ağrı ve acı duyulmaz.

Saç ekimi sonrası deride herhangi bir iz kalıyor mu?

Saç ekimi yapılan alanda ve saç köklerinin alındığı (donör) bölgede hiçbir iz kalmamaktadır.

Ekilen saçlar kalıcı mıdır?

FUE yöntemiyle ekilen saçlar kalıcıdır. Saç ekim işleminde başın ense kısmında bulunan dökülmemeye kodlanmış saç kökleri kullanıldığından saçlar ömür boyu dökülmez.

İşlem ne kadar sürer?

Normal şartlarda ortalama 6 ile 8 saat arası sürmektedir.

Sürekli Yanınızdayız

Tedavi süresince ve tedavi sonrası tüm gelişmeleri sizinle birlikte takip ediyoruz.

Diğer Hizmetlerimiz

Novar Sakal Ekimi İzmir hakkında detaylı bilgi almak için

Randevu Oluşturun

Bize dilediğiniz zaman bu formu doldurarak ulaşabilirsiniz.
Telefon Destek (0530) 178 80 80