Adalet Mh, Bayraklı/İzmir 0 (544) 346 46 44 0 (530) 178 80 80 P.tesi. - C.tesi 09:00 - 20:00 Randevu Alın Bize Ulaşın
Bize Güvenen
120,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Saç Ekimi İzmir

Saç ekimi İzmir fiyat ve sağlık merkezi bakımından çeşitli alternatiflere sahiptir. Fakat tercihiniz yıllardır bu işi yapan plastik cerrahlardan yana kullanmalısınız. Novar Poliklinikleri saç ekimi İzmir fiyat ve yöntem, cihaz gibi bilgilere ulaşmak için randevu alabilirsiniz. Saç Ekimi İzmir Fiyat

Saç ekimi, seyrekleşen veya dökülmüş saçlar için uygulanan kalıcı ve cerrahi bir çözüm yöntemidir. Saç ekimi mikro cerrahi operasyonudur, bu yüzden bu işlem hastane ortamında yapılmalıdır. Gerekli sağlık testleri ve hormonal kontroller sonrası mikro cerrahi işlemi olan saç ekimine kişi yönlendirilmektedir. Normal bir ameliyata göre çok da az işlem vardır fakat yine de mikro cerrahi işlemidir. Saç nakil işlemi hastanede ve steril bir ortamda gerçekleşmesi gerekmektedir.

Saç ekimi İzmir fiyatları araştırılmalıdır ve sadece fiyat odaklı işleme  bakılmalıdır. sizleri en konforlu hissettiren yerde, sağlık muayenesi olmadan asla söylenen saç ekimi İzmir fiyatlarını tercih etmeyin. Muayene için randevu alabilirsiniz Novar Poliklinik olarak saç ekimi İzmir fiyatlarını sizlere gerekli sağlık kontrollerinden sonra sizlere özel program ile sunmaktayız.

Tıbbi olarak erkek saç dökülmesi olarak nitelendirilen androgenetik alopesiden dolayı saçlarda eksilme yaşayan kişilerde saç eki işlemi etkin kalıcı bir alternatif olmaktadır. Ayrıca saç ekimi işlemi, yara izi nedeni ile kıl çıkmayan yerlerde de tedavi sağlayabilmektedir. Saç dökülmesi problemi dışında saç yoğunluğundan estetik olarak şikayetçi olan kişilerde bu cerrahi müdahaleyi tercih edebilirler.

Androgenetik Alopesi Nedir?

Erkek tipi saç dökülmesi olarak literatürde geçmektedir. Dermatolojik bir durum olan  androgenetik alopesi, genetik yatkınlık ile alakalı olarak bireylerde erkeklik hormonu duyarlılığı ile birlikte genelde 20 ile 30’lu yaşlar arasında saçların dökülmesi veya saçların geriye doğru açılmasıdır. Ayrıca saç tellerin incelmesi ile saçın çizgisinin geriye çeilmesi ve erkek bireylerde saçın tepe bölgesinin açılmas ile ortaya çıkmaktadır. Bu sorun mikro cerrahi yöntemi olan saç ektirme ile kalıcı olarak  çözülebilmektedir.

 

Androgenetik Alopesi Nedeni Nedir?

Androgenetik Alopesi genetik ve hormonal aktarım ile etkilerde bireylerde çıkmaktadır.  Dihidrotestosteron hormonu kıl kökünü etkileyerek saçların tek bir telindeki çap kısalır, rengi açılır. Daha sonraki aşama ise saçın dökülmesidir. Yok olan kıl bir daha çıkmamaktadır. Böylelikle kişilerde bölgesel kellik başlar.

Androgenetik Alopesi Belirtileri Nedir?

Saçın kökündeki hücrenin olumsuz etkilenmesinden kaynaklı saç telinin çapının kısalması ve ilerleyen aşamalarda renginin açılmasının ardından, saçın çizgisi geri çekilmeye başlar, bu en belirgin belirtisidir. Erkeklerde dihidrotestosteron hormonu nedeni ile dökülme 30- 40 yaşında rahatsız edecek düzeylere gelir.

Kadınlar da aynı hormon duyarlılığına verilen tepki daha geç verilmektedir. Bu yaş da kadınlarda 50- 60 arasında olmaktadır. Erkeklerde saç çizgisinin geriye çekilmesi ile birlikte ayrıca saçlarda incelme ve dökülecek alanın boş yani saçsız bir hale gelmektedir. Ayrıca tepe açıklığı görülmektedir. Kadınlarda ise saç çizgisi gerilemesi yoktur, taç şeklinde seyrelemler veya bölgesel seyrelmeler oluşmaktadır. Tüm bu sorunların ve bölgesel saç dökülmelerinin kalıcı çözümü saç ektirme işlemidir. Operasyon olarak saç ekimi İzmir fiyatları ve yöntemleri bakımından temiz ve plastik cerrahların bulunduğu klinikler tercih edilmelidir.

Saç Ekiminde Kullanılan Yöntemler

Tıp teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte, saç dökülmesi ve bölgesel seyrelmelerin tedavileri mümkün hale gelmiştir. Her bir saç ekimi yöntemi kişilerin ihtiyacına özel olarak programı yapılmalıdır. Hangi yöntemin sizin bütçeniz ve gerekli muayeneden sonra sağlık merkezi le belirlenmelidir.

Robotik Saç Cerrahisi

Robotik saç cerrahisi, saç ekimi yöntemidir ve bir robot tarafından saç kökleri toplanır. Saç derisindeki kanallar da robot ile açılarak, toplanan saç kökleri yerleştirilir.

Safir FUE Saç Ekimi

Safir FUE saç ekimi yönteminde ise normal işlemler kullanılan metal slit yerine, safir uçlu bir kalem tercih edilmektedir. Safir uçun, metal uçlu slit ile arasındaki fark ise safir uç mikro kanalları daha kolay açabilmektedir ve iyileşme süreci daha hızlı gerçekleşmektedir.

DHI Saç Ekimi (Traşsız)

DHI, doğrudan saç ekimi olarak da geçmektedir.DHI operasyonunda choi adlı medikal bir kalem kullanılmaktadır. Ve bu kalemle kanallar açılmaktadır ayrıca saçın ekilmesi işlemi de bu kalemle eş zamanlı olarak gerçekleşmektedir.

Normal FUE Saç Ekimi

Mikro motorlarla FUE saç ekiminde toplanan saç kökleri, yine manuel olarak açılan kanallara manuel olarak ekilmektedir.

Related Posts

Son Paylaşımlar

Saç Ekimi İzmir Nedir ?
24 Nisan 2021
Saç Ekimi Yorumları
22 Nisan 2021
Saç Ekimi Fue
18 Nisan 2021

Novar Poliklinik

Özel Novar Poliklinikleri ilk şubesi ile 2004 yılında hizmet vermeye başlamış olup, devamlı gelişme ve hizmet verme ile bütünleşmiş dinamizmi sayesinde büyümeye devam etmiş, şu an 5 şubesi ile İzmir’de sektörün öncü kuruluşu ve markası olmuştur.

Department Address

Box 3233 1810 Kings Way King Street, 5th Avenue, New York

+1-2345-3455-33
contact@mediztheme.co

Department Hours

Monday - Friday08:00 - 20:00
Saturday09:00 - 14:00
SundayClose