Adalet Mh, Bayraklı/İzmir 0 (544) 346 46 44 0 (530) 178 80 80 P.tesi. - C.tesi 09:00 - 20:00 Randevu Alın Bize Ulaşın
Bize Güvenen
120,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Saç Ekimi FUE Operasyonu Nedir?

Saç ekimi, çoğunlukla genetik olarak dökülen saçların yerine  teknolojinin sunduğu fırsatlar doğrultusunda sağlık kök hücreler ile saçın eski haline gelmesini sağlayan işlemdir. Saç ekimi FUE yöntemi ile yapıldığında kesi izi kalmaması bakımından tercih sebebidir. İşlemden sonrada iyileşme süresi kısadır. Gelişen teknoloji ile saç ekimi FUE, DHI gibi işlemleri operasyon cihazları ve teknikleri de fazlalaşmıştır. Saç ekimi FUE oprasyonunda dökülen bölgeye hedef bölge denilmektedir. Sağlık saç kökleri taşıyan bölgeye ise donör bölge denilmektedir. Donör bölgede sağlıklı kıl kökleri olması büyük önem taşımaktadır. Burası genellikle ense bölgesi olarak belirlenirken, tamamı dökülmüş saçlarda ise kol ve göğüs bölgesi donör olarak seçilebilmektedir. Saç Ekimi Fue

Saçların seyreldiği bölgeye nakil edilen sağlıklı saç kökleri, saç ekimi FUE yöntemi ile iz kalmayacak şekilde  yapılabilmektedir. Geçmişte farklı  yöntemler ile ekim  işlemi yapılmıştır. Günümüzde modern teknolojinin birçok kişiye imkan sağladığı yöntem FUE’dir. Saç ekimimFUE yöntemin saç kökleri çok daha fazla toplana bilmektedir. Bu da gelecekte hedef bölgeye ekildiğinde daha fazla saç çıkarma olasılığı demektedir. Saç ekimi FUE operasyonu silindirik uçlarla sağlıklı saçların tek tek toplanması ile yapılan bir işlemdir. Bu  işlem bir mikro motor ile yapılmaktadır. Sağlıklı saç kökleri yani greftler ikili veya üçlü saç hücrelerinden oluşmaktadır. Bu operasyonda hastalara lokal anestezi uygulanmaktadır. Hiçbir hasta saç toplama işleminde lokal anestezi ile acı  duymamaktadır.

Saçların olmadığı bölgenin büyüklüğüne göre yapılan işlemde  2000-5000 sağlıklı saç kökü almaktadır. Fakat kişilerin ihtiyaç duydukları saç kökleri daha fazla ise işlem 2 seansta uygulanmaktadır. İşlem sırasında gelinen son teknoloji iz kalma durumu söz konusu değildir, sadece saç köklerinin alındığı bölgede minik beyaz noktalar kalmaktadır. Bu minik noktalarla zamanla saç uzadıkça görünmemektedir. Bu  sebepler saç ekimi FUE operasyonu sıkça hastalar tarafından tercih edilmektedir. Her gün tıp teknolojileri gelişmektedir ve plastik cerrahiyi de etkilemektedir.

FUE Saç Ekimi Avantajları

FUE saç ekimi operasyonu, sağlıklı kök hücre alanından alınan saçların hedeflenen boş bölgeye nakil işlemidir. FUE yönteminde de bu operasyon mikro motorlar ile  gerçekleştirilmektedir. Bu yöntemde kişilerin kafasında hergi bir dikiş işlemi yapılamamaktadır. Plastik cerrahi yönteminde iyileşme ve seans araları kısadır.

Genellikle hastalar tarafında da saç ekimi FUE yöntemi tercih edilmektedir. Yapılan işlem plastik cerrahi uygulaması olmasına rağmen genellikle iyileşme süreci kısadır. Hastalar operasyon sonrası kısa süre içerisinde rutin hayata dönebilmektedirler. FUE tekniği ile yapılan saç ekim işleminde saçsız alana sağlıklı bölgelerden tek tek toplanan saçlar hedeflenen bölgeye ekilmektedir. Donör bölgeden sağlıklı saç kökleri toplanmadan önce saçlar 1 mm’e kadar kısaltılmaktadır. FUE mikro motoru ile toplanacak bölge öncelikle lokal anestezi ile uyuşturulur, böylelikle kişi acı hissi yaşamaz.

 • Doku alınmadan, sadece sağlık saç kökleri ile FUE tekniği uygulanmaktadır.
 • Saçların köklerini almak için herhangi bir kesi operasyonu olmamaktadır. Kesi işlemi olmadığı için dikiş işlemi de olmamaktadır. Sadece donör bölgede  minik saç köklerinin alışınızın izi kalır. Bu iz de saçlar uzadıkça yok olur.
 • FUE operasyonunda alınan saç kökleri hem saç ekiminde hem de gelişen tıp teknolojileri ile bıyık, kaş ve sakal ekiminde de kullanılabilmektedir.
 • Hastaların iyileşme süreci kısa olması bakımından, kişiler seanslar arası uzun süre beklememektedir. Kişilerin durumuna göre bir gün arayla seanslar uygulanabilmektedir.
 • Her greftin içinde 2 ile 3 arasında saç teli bulunmaktadır. Bu da hedef bölgede çıkabilecek saç sayısının oranını artırmaktadır.
 • Santimetre kareye  55-60 veya daha fazla sağlık saç hücre ekimi yapılabilmektedir.
 • Saç köklerinin çıkış yönüne göre yerleştirildiğinde, yeni çıkan saçlar da doğal duracaktır.
 • Saç köklerinin alınmasında belli bir kısıltlama olmadığı için ekimin yapılacağı hedef bölgede beklenen yoğunluğa ulaşmak kolaydır.
 • Cinsiyet fark etmeksizin FUE tekniğinden yararlanmak isteyen herkese uygulanmaktadır.
 • Acı ve ağrı yaşanmaz.
 • FUE operasyonu sonrası iyileşme süresi kısadır. Rutin aktiviteler dönmek daha kolaydır.
 • Teknik olarak bakıldığın vücuttaki tüm bölgelerdeki sağlıklı kıl kökleri istenilen alan için kullanılabilmektedir.
 • Saçlar operasyondan 1 yıl sonra gerçek yoğunluğunu almaktadır ve bu süreçten sonra kesinlikle dökülmemektedir.
 • FUE operasyonu saçları genetik hormonal ve dış faktörler ile dökülen kişilere kalıcı çözüm olmaktadır.

Related Posts

Son Paylaşımlar

Saç Ekimi İzmir Nedir ?
24 Nisan 2021
Saç Ekimi Yorumları
22 Nisan 2021
Saç Ekimi İzmir Fiyat
20 Nisan 2021

Novar Poliklinik

Özel Novar Poliklinikleri ilk şubesi ile 2004 yılında hizmet vermeye başlamış olup, devamlı gelişme ve hizmet verme ile bütünleşmiş dinamizmi sayesinde büyümeye devam etmiş, şu an 5 şubesi ile İzmir’de sektörün öncü kuruluşu ve markası olmuştur.

Department Address

Box 3233 1810 Kings Way King Street, 5th Avenue, New York

+1-2345-3455-33
contact@mediztheme.co

Department Hours

Monday - Friday08:00 - 20:00
Saturday09:00 - 14:00
SundayClose