Adalet Mh, Bayraklı/İzmir 0 (544) 346 46 44 0 (530) 178 80 80 P.tesi. - C.tesi 09:00 - 20:00 Randevu Alın Bize Ulaşın
Bize Güvenen
120,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Saç Ekimi İzmir Nedir ?

Saç ekimi nedir sorusunun yanıtı, saç dökülmesi ile mücadele eden ve saç kaybı yaşayan kişilere estetik, doğal ve kalıcı bir çözüm alternatifidir. Seyrelme ve kellik gibi sorunlar da kişilerin en çok tercih ettiği yöntemlerden birisi saç ekimidir.

Saç ekimi işlemi, saç köklerinin aktif olmadığı ve bu yüzden saçsızlık oluşturduğu bölgelere teknolojinin imkan sağladığı mikro cerrahi yöntemleri ile saç köklerinin boş kalan bölgelere nakledilmelidir. Saç ekimi İzmir, Bayraklı bölgesinde Özel Novar Polikliniğine randevu talebi oluşturarak gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Saç ekimi operasyonu kişilerin sağlık durumuna göre planlanmaktadır bu yüzden her yöntem kişilerin genetik ve sağlık durumuna göre şekil alabilmektedir. Hastanın vücuduna göre özel planlama ile uygulanmaktadır. Her planlama ve işlem kişiye özeldir. Dökülen bölgeye hastaların kendi sağlık saçları eklenerek saç ekimi işlemi yapılmaktadır. Genellikle ense bölgesindeki saçlar ekim işlemi için tercih edilmektedir. Ensedeki saçlar dökülmeye daha dirençli saç köklerine sahiptir. Enseden saç kökleri toplanarak tamamen dökülmüş ve bu yüzden boş kalmış bölgelere kanal açılarak kaliteli saç kökü ekilir. Saç ekim işleminin böyle yapılmasındaki amaç ise ekim  sonrası insanların günlük hayatta saç ekimi yapıldığı belli olmayacak estetik ve doğal görüntüyü vermesi içindir. Böylelikle işlemin kalıcılığı da sağlanmaktadır. Saç ekimi İzmir bölgesinde Novar polikliniklerinde başarıyla verilen cerrahi bir operasyondur. Cerrahi bir operasyon olduğu için gelişmiş teknoloji ve yetkin kişiler tarafından hastalara uygulanmaktadır. Saç ekimi işleminden sonra kişiler sanki saçları hiç dökülmemiş gibi yeni çıkan saçları ile hayata devam edebilmektedirler. Gelişmiş teknoloji uygulamaları ile doğal saç görünümü sağlanırken ayrıca kalıcılıkta sağlanmaktadır. tüm işlemler sırasında konforlu bir süreç için sağlık önemleri ve doğru planlama yapılmalıdır.

Saç Ekimi Kimlere Uygulanabilir?

Saç ekimi İzmir’de birçok merkez tarafından uygulanmaktadır Novar Poliklinik olarak Bayraklıda hizmet vermekteyiz. Saç ekimi operasyonu erkeklerin talep ettikleri kozmetik cerrahi sıralamasında ilk sıralardadır. Saç kaybı sadece erkeklere görülmemektedir. Günümüzde çokça kadın saç kaybı ya da seyrekleşme problemi yaşamaktadır. Bu yüzden hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen bir operasyondur. Talep eden ve sağlık durumu uygun olan herkese saç ekimi işlemi İzmir Bayraklı bölgesinde Novar Poliklinik tarafından hizmete sunulmaktadır.

Neden İnsanlar Saç Kaybı Yaşar?

İnsanların saçlarını kaybetmelerinin en önemli nedeni genetik ve hormonal faktörlerdir. Genetik faktörler daha ağır basmaktadır. Fakat kişiler ilerleyen yaşlarda sağlık rahatsızlıkları, travmatik yaralanmalar sonrasında veya kullanılan ilaçlar nedeniyle saç dökülmesi yaşayabilmektedir. Kişilerin tercihine göre tüm bu nedenlerle dökülme yaşayan kişilere saç ekimi işlemi uygulanabilmektedir. Saç ekimi İzmir bölgesinde Novar Poliklinikleri tarafından sağlık kontrolleri sonrasında teşhis konulduktan sonra güçlü saç köklerine bir bölgede sahip, örneğin ensede, olan herkese yapılabilmektedir.

Sadece saç ekimi ile işlem sınırlı değildir ayrıca, kaş, bıyık ve sakal gibi vücutta kıl olan tüm bölgelerdeki tüm tüy ve kıl kayıplarına ekim işlemini uygulamaları yapılabilmektedir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi işlemi gelişen teknoloji ile birçok kişi tarafından tercih edilen acısız ve kalıcı doğal saçlara sahip olmak için uygulanan bir işlemdir. Saç ekimi operasyonunda genellikle ensede bulunan sağlam kök hücrelerinden alınan kökler ile belirlenen boş olan bölgeye ekim operasyonu yapılmaktadır. Enseden alınan bu sağlıklı saç köklerinin ismi ‘greft’ olarak literatürde geçmektedir. Eğer kişilerin ensesinde ve şakak bölgelerinde yeterince sağlıklı kıl kökü yok ise, bu gibi durumlarda kişilerin kol ve göğüs kıllarının köküne bakılmaktadır ya da başka sağlık bir bölge varsa oradan alınabilmektedir. Bu tür durumları seçeceğiniz saç ekim merkezindeki kontroller sonucunda öğrenebilirsiniz.  Saç ekimi operasyonundan, saç kaybının miktarı ile doğru orantılı olarak işlem birkaç saat içerisinde gerçekleşmektedir. Saçsız olan bölge çok büyük ise operasyon için birden fazla seansa ihtiyaç duyabilir.

Saç ekimi izmir nedir operasyonunda genellikle sedasyonla lokal anestezi altında yapılmaktadır bu yüzden kişiler ekim sırasında ağrı ve acı hissetmemektedir. Operasyon sonrası kişilerin balına özel bir bandaj uygulanarak bölge dış etkilere karşı korunmaktadır. Kişiler operasyondan 1 ile 2 saat içerisinde sağlıklı bir şekilde hastaneden evlerine yollanlanmaktadır.Bünyeye göre değişmekle beraber, çok az rastlansa da ağrı durumunda, durum ağrı kesiler ile çözülebilmektedir. Genellikle operasyon ardından 3 günlük bir dinlenme sonrasında, başı kapatmak şartı ile normal hayat temposuna geri dönebilmektedirler.

Related Posts

Son Paylaşımlar

Saç Ekimi Yorumları
22 Nisan 2021
Saç Ekimi İzmir Fiyat
20 Nisan 2021
Saç Ekimi Fue
18 Nisan 2021

Novar Poliklinik

Özel Novar Poliklinikleri ilk şubesi ile 2004 yılında hizmet vermeye başlamış olup, devamlı gelişme ve hizmet verme ile bütünleşmiş dinamizmi sayesinde büyümeye devam etmiş, şu an 5 şubesi ile İzmir’de sektörün öncü kuruluşu ve markası olmuştur.

Department Address

Box 3233 1810 Kings Way King Street, 5th Avenue, New York

+1-2345-3455-33
contact@mediztheme.co

Department Hours

Monday - Friday08:00 - 20:00
Saturday09:00 - 14:00
SundayClose