Adalet Mh, Bayraklı/İzmir 0 (544) 346 46 44 0 (530) 178 80 80 P.tesi. - C.tesi 09:00 - 20:00 Randevu Alın Bize Ulaşın
Bize Güvenen
120,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Saç Ekimi Tavsiye

Saç ekim işlemi saçları dökülen kişilerde uygulanan bölgesel dökülmelere sağlık saç nakli yapılarak kişilerin hedeflenen bölgeleri saçlarla veya kıl kökleri doldurmaktadır. Bu yöntem kalıcı ve doğal bir yöntem olması bakımında da tercih edilebilmektedir. Ense, boyun ve göğüs bölgesinden alınan sağlıklı kıl kökleri,  dökülen bölgelere Yani hedef bölgeye nakil edilmektedir. Saç ekimi gerçekleşirken  ve işlem sonrasında kişilerde herhangi ve bir yara izi kalmaması bakımından öncelikli tercih sebebi olmuştur.  Ayrıca diğer bakım ve kür uygulamalarının yanı sıra çok hızlı ve pratik bir çözümdür. Gelişen teknoloji ile herkese uygulanabilme özelliği gün geçtikçe artmaktadır. Saç ekimi ile kişilerde yapay bir görüntü oluşmaz aksine kişilerin kendi kıl köklerinden nakil edilen saçlar eğer doğru yönde yerleştirilirse gerçek saçtan herhangi bir bir farkı olmamaktadır. Saç Ekimi Tavsiye

Tıp teknolojilerinin  her gün ilerlemesi saçları tamamen dökülmüş kişilere de işlem yapmayı mümkün kılmaktadır. Bu tür durumlarda kişilerin donör bölgesi kaş, sakal ve bıyık olabilmektedir. FUE ve DHI  yönteminde daha önce bu işlemi yaptırmış kişilerden saç ekimi tavsiye alınmalıdır. 

Saç Ekim Yöntemleri Nelerdir?

Saç ekim yöntemleri nelerdir sorusunun yanıtı Gün geçtikçe artmaktadır gelişen tıp teknolojileri ile uygulanan teknik, yöntem ve cihazlar her gün gelişmektedir.

1.FUT saç ekimi

FUT saç ekimi yöntemi  neredeyse 30 yıllık bir hikayesi vardır. En eski saç ekim yöntemlerinden bir tanesidir. Operasyonda genetik olarak sağlam olan  saç kökleri toplanarak sağlıklı yere şeritler halinde saç derilerinden kesilmektedir. Laboratuvar ortamında saç kökleri şeritlerden ayrı ayrı hedef bölgeye açılan minik kanallara konularak saç nakil işlemi gerçekleştirilir. Operasyon lokal anestezi altında gerçekleştirildiğinden kişiler tarafından acı ve ağrı hissiyatı olmaz. Fakat işlem sonrasında az da olsa hastalar ağrı yaşayabilmektedir.  Saç ekimi işlemi seansta  4 ile 8 saat arasında sürebilmektedir.  Bu saç ekimi süresi  saç kökü miktarına bağlı olarak değişmektedir. FUT operasyonundan önce daha önce bu işlemi yapabilen saç ekimi tavsiye üzerine gidilen estetik merkezleri tercih edilmelidir.

2.FUE saç ekimi

FUE operasyonunda yine sağlıklı saçların bulunduğu da donör seçilmektedir.  seçilen sağlıklı kıl kökleri tek tek deliden ayrıştırarak hedeflenen bölgeye nakil edilmektedir.  burada önemli nokta saç kökleri topluca değil tek tek  ekilmektedir. Diğer  yöntemlere göre köklerin nakli çok daha uzun sürmektedir.  Bu işlem son teknoloji ile mikro motorlar ile gerçekleştirilmektedir. Yine lokal anestezi uygulandığı için kişiler FUE tekniğinde de acı ve ağrı yaşamazlar.

Son dönemlerde de FUE operasyonu yaptıran kişiler tarafından saç ekimi tavsiyesi olarak sıklıkla bahsedilmektedir. Çünkü  yönteminin uygulanışı kolay ve pratiktir. Kişiler tekniği ile saç ekimi yapıldıktan sonra rutin hayatlarına kısa sürede dönebilmektedirler.

3.DHI saç ekimi

DHI saç ekimi son yıllarda çıkmış fakat teknolojisi ile güvenilirliğini kanıtlamış bir tekniktir. Operasyondan sağlıklı bölgedeki saç kökleri DHI için özel bir cihaz ile  gevşetilir ve saç köklerini  tek tek toplamaya hazırlar.  sağlıklı saç kökleri işlerinde doku ve saç kökünün için farklı kategorize edilmektedir.  Bu kategorize etme yöntemi aslında nakil için saçların doğru açı ve doğru yönlerde olup olmadığını anlamak içindir. Saçların yönleri belirlendikten sonra,  saç kökleri DHI özel kalemi ile  birer birer hedef bölgeye yerleştirilmektedir. Bu yerleştirme işleminde kullanılan kalem kişilerin saç kökü kalınlığı ve açılan kanalların boyutuna uygun kalemlerdir.  Bu işlem diğer tekniklere göre hiç his ve kalıntı bırakmayan son teknolojinin getirdiği bir yöntemdir. Saç ekimi tavsiye edilirken DHI  yöntemi işsiz olması bakımından ön plana çıkmaktadır. DHI yöntemiyle iyileşme süreci de çok hızlı olmaktadır.

Saç Ekimi İçin Nelere dikkat Edilmelidir?

Saçları dökülen veya bölgesel dökülmeler yaşayan kalıcı çözümler arayan kişiler için,  öncesinde ve sonrasında saç ekimi tavsiyeleri önemlidir. Operasyondan önce doğru tarihi kararlaştırma kişilerin sağlığı için önem taşımaktadır. Özellikle operasyondan 3 gün sonra kişiler dinlenmeli ve bütün hayattan biraz da olsa uzaklaşmalılardır. Ayrıca kişilerde Saç dökülmeleri yoğunlaşma lan operasyona hemen başlanmalı sağlıklı kök hücreler ile nakil gerçekleştirilmelidir.  erken müdahale ile daha iyi sonuçlar yakalana bilmektedir. Sağlık merkezine karar verilirken, saç ekimi  tavsiye odaklı olarak ilerlemelidir daha önce orada işlem yaptırmış hastalar ile iletişim kurularak estetik merkezinin imkanları değerlendirilmelidir. Sonrasında sağlık merkezinden randevu alınarak sizlerin ihtiyacı olan teknik seçilerek sağlık kontrollerinden sonra karar verilmelidir.

Previous PostNext Post

Related Posts

Son Paylaşımlar

Saç Ekimi İzmir Nedir ?
24 Nisan 2021
Saç Ekimi Yorumları
22 Nisan 2021
Saç Ekimi İzmir Fiyat
20 Nisan 2021

Novar Poliklinik

Özel Novar Poliklinikleri ilk şubesi ile 2004 yılında hizmet vermeye başlamış olup, devamlı gelişme ve hizmet verme ile bütünleşmiş dinamizmi sayesinde büyümeye devam etmiş, şu an 5 şubesi ile İzmir’de sektörün öncü kuruluşu ve markası olmuştur.

Department Address

Box 3233 1810 Kings Way King Street, 5th Avenue, New York

+1-2345-3455-33
contact@mediztheme.co

Department Hours

Monday - Friday08:00 - 20:00
Saturday09:00 - 14:00
SundayClose