Adalet Mh, Bayraklı/İzmir 0 (544) 346 46 44 0 (530) 178 80 80 P.tesi. - C.tesi 09:00 - 20:00 Randevu Alın Bize Ulaşın
Bize Güvenen
120,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

DHI Saç Ekimi

DHI saç ekimi operasyonu saç dökülmeleri ve bölgesel seyrelmeler için alternatif kalıcı bir çözümdür. DHI saç ekiminin asıl ismi ‘diret hair implant’dır. Bu operasyonun en önemli özelliği ise hiçbir kesim işlemi olmamasıdır. Bu yüzden saç ekim işleminden sonra ne donör bölgede ne de ekm yapılan bölgede herhangi bir iz söz konusu değildir. Ense bölgesinden alınan sağlıklı kıl kökleri ile hedeflenen boş kalmış kafa bölgesine nakil edilmesidir. Sağlık kökler ile dökülmeden kaynaklı boş kalan yerlere nakil gerçekleştiren deride zamanla kişinin saçları çıkmaya başlar ve saç ekim işlemi gerçekleştirilmiş olur. Dhi saç ekimi izmir

Donör bölge yani eğer kafanın bir bölgesinde ensede veya başka bir bölgesen alınabilecek sağlıklı kıl kökleridir. Donör bölge bazı durumlarda kişilerin kolu veya göğsü bölgesi olarak seçilebilmektedir.

Greft ise donör bölgeden alınan sağlıklı saç köklerinin literatür ismidir.

DHI saç ekim operasyonunda donör bölgeden alınan greftler, saç ekilecek bölgeye  deliksiz nakli etme işlemidir. Herhangi bir kesilme işlemi olmadığı için tercih edilmektedir.

DHI saç ekimi İzmir bölgesinde Novar Poliklinikleri tarafından hizmetinize sunulmaktadır. Randevu alarak sizler için uygun yöntemi sağlık testleriyle ve danışman plastik cerrahlar ile seçebilirsiniz.

DHI saç operasyonu , hedef bölgeye yapılan işlemde herhangi bir delik açılmadan gerçekleştiriliyor olması, daha çok saç kökünü hedef bölgeye nakil etmeyi sağlamaktadır. Bu teknik diğer FUE saç ekimine göre çok daha yoğun çaba gerektirmektedir. Ayrıca saç ekiminden sonra saçların uzadığını görmekte de biraz daha fazla zaman almaktadır. Fakat DHI ekimde herhangi bir kesme işlemi yapılmadığı için saç kökleri daha hızlı iyileşme göstermektedir ve ciltte herhangi bir iz kalmamaktadır.

DHI saç operasyonunu diğer saç ekim yöntemlerinden farklı yapan diğer bir özellik ise köklerin veya greftlerin eklenme aşamasındaki Choi İmplanter’dır. Choi kalem formunda bir DHI operasyonu aracıdır. DHI yönteminin, en önemli kısmı bu iğne şeklindeki kalemdir. Bu sayede daha sık saç ekimi yapılabilmektedir. Özel kalemi sayesinde FUE’deki sayılı ekim yerine, daha sık ekim ile kök hücrelerin sayısını arttırmaktadır.  Ve bu yüzden iyileşme süresi DHI’de daha kısadır.

DHI Yöntemiyle Saç Ekimi

DHI saç ekimi İzmir bölgesinde Novar Polikliniği tarafından uygulanmaktadır. Türkiye’de çok tercih edilen bir yöntem olması ve az sayıda saç ekme merkezinde bulunması nedeni ile tercih edilirken araştırılmalıdır. Operasyon plastik cerrahlar tarafından yapılmalıdır. DHI saç ekimi İzmir bölgesinde FUE ekimin alternatif olarak kesiksiz olarak yapılan ve her sağlık merkezinde bulunmayan bir yöntemdir. FUE göre farklıdır.

DHI Saç Ekim Uygulanması

DHI saç ekimi İzmir’de saç ekim merkezlerinde rağbet gören bir yöntemdir. Klasik olarak kullanılan FUE operasyonuna göre, gelişen teknolojinin sunduğu DHI operasyonunda uygulaması; saç kökleri ayrı ayrı kategorize edilmektedir. Deride herhangi bir kesim işlemi yapılmaz. DHI’de oldukça ince iğneler yardımı ile saçın doğal çıkış yönüne göre açılan saç kökleri kanallarına yerleştirilmektedir. İnce iğneler kullanılması bu yöntemde önemlidir böylelikle istenilen aralıkta saç kökü nakil edilmektedir.

Diğer bir yöntem olan FUE’de ise saç ekimi için seçilen greftlerin hepsi aynı şekilde kategorize edilmektedir. Hep birlikte sınıflandırılan greftler, plastik cerrahlar tarafından dikkatli bir şekilde iyileştirme aşaması  ile ekilebilecek duruma getirilir. Ekime hazır durmda olan greftler keilen noktaların içine nakledilir.

DHI Yönteminin Avantajları

  • DHI saç ekiminde saç kökleri yani greftlerin dokunun dışında bekleme süreleri FUE yöntemine göre daha düşüktür. Böylelikle iyileşmeler daha hızlı olmaktadır.
  • Bu yöntemin uygulanış şekli bakımından eklenen saç köklerinin sağ kalma oranı FUE’ye göre çok daha yüksektir.
  • Kesilen bölge olmadığı için acı faktörü düşmektedir ve iyileşme süreci hızlanmaktadır.
  • İğneleme yöntemi ile iyileşme çok hızlı olacağı için hasta rutinlerine daha hızlı dönecektir. İşlemden sonrada normal hayat temposuna daha kolay uyum sağlamaktadır.
  • DHI operasyonun traşsız greftler daha  kolay nakil edilmektedir.

DHI Yönteminin Dezavantajları

  • DHI  yönteminin dezavatajları yönteminden dolayı hastaya herhangi bir dezavantajı yoktur. Sağlık saçlara DHI yöntemi ile kesiksiz nakil sağlanır fakat. DHI saç ekimi İzmir ve Türkiye’de çok tercih edilen bir operasyon olsada çok az saç ekim merkezi tarafından hizmete sunulmaktadır.
  • Diğer saç ekim yöntemlerine göre daha masraflıdır.

Plastik cerrahlar tarafından yapılan özel bir işlem olması bakımından yetkinlik istemektedir.

Related Posts

Son Paylaşımlar

Saç Ekimi İzmir Nedir ?
24 Nisan 2021
Saç Ekimi Yorumları
22 Nisan 2021
Saç Ekimi İzmir Fiyat
20 Nisan 2021

Novar Poliklinik

Özel Novar Poliklinikleri ilk şubesi ile 2004 yılında hizmet vermeye başlamış olup, devamlı gelişme ve hizmet verme ile bütünleşmiş dinamizmi sayesinde büyümeye devam etmiş, şu an 5 şubesi ile İzmir’de sektörün öncü kuruluşu ve markası olmuştur.

Department Address

Box 3233 1810 Kings Way King Street, 5th Avenue, New York

+1-2345-3455-33
contact@mediztheme.co

Department Hours

Monday - Friday08:00 - 20:00
Saturday09:00 - 14:00
SundayClose