Adalet Mh, Bayraklı/İzmir 0 (544) 346 46 44 0 (530) 178 80 80 P.tesi. - C.tesi 09:00 - 20:00 Randevu Alın Bize Ulaşın

FUE Saç Ekimi İzmir Nedir?

FUE saç ekimini, saç ektirme yöntemleri arasında en çok uygulanması ve tercih edilmesi bakımından önde gelmektedir. FUE yönteminin açılımı foliküler ünite ekstraksiyonu, bu  yöntem de saç derisinde kesi yapılmaktadır. FUE yönteminde de kesi yapılmasına rağmen iz kalmaması hastaların en öncelikli tercih sebebidir. Kesi izi olmaması operasyonun yapıldığına dair herhangi bir iz göstermeyeceği için iyileşme süreci içinde bu durum bir avantaj haline gelmektedir.

FUE Yöntemi

FUE saç ekimi İzmir ve Türkiye’de çok tercih edilen bir ekim uygulamasıdır. Bu kadar sık tercih edilen bir uygulama yöntemleri ve araçları da her gün gelişmektedir. FUE saç ekiminde saç kökleri yani greftler, hedeflenen seyrek bölgeye yerleştirilmektedir. Seçilen sağlıklı saç kökleri ense, kol ve göğüs bölgesinden alına bilmektedir buna da donör bölge denilir. Donör bölgeden alınan sağlıklı saç kök hücreleri, hedeflenen seyrek bölgeye yerleştirilerek FUE yöntemi uygulanmaktadır. Ciltten alınan ve tek tek hedef bölgeye nakil edilen saçların belli bir süre sonra gerçek saçlar yerine geçmektedir. Saç kökleri topluca değil tek tek ekilmektedir, burada en önemli nokta ise saçların çıkış yönüne göre ekilmesidir. Bu yüzden uzun ve meşakkatli bir işlemdir. Fue saç ekim İzmir ve Türkiye’de merkez seçilirken bu işlemleri plastik cerrah tarafından yapılan merkezler seçilmesine özen gösterilmelidir. Mikrocerrahi yöntemi olması bakımından, FUE saç ekiminin belli bir iyileşme süreci vardır. Bu süreçte plastik cerrahın yönlendirmesi doğrultusunda sürdürülmelidir. fue saç ekimi izmir

FUE Yönteminin Aşamaları

FUE yöntemi mikro cerrahi operasyonu olduğu için lokal anestezi altında yapılmaktadır. Nakil edilecek sağlıklı saçların alınacağı donör bölge köklerin toplama işlemi için hazırlıklar yapılmaktadır. FUE motoru ile  1 mm’den küçük (0,6 mm-0,8 mm arasındaki) saçlar ense, kol veya göğüstten sağlıklı saç kökleri toplanmaktadır. Alınan sağlıklı kök saçlar veya greftler zarar görmeden hedef bölgeye nakli gerçekleştirilmektedir. Saç nakli işleminde donör bölgeden binlerce kök çıkacaktır bu da iyileşme sürecinde iz kalmadan kapanmaktadır.

Tüm sağlık kök saç hücreleri toplanması sonrasında ekim işlemi gerçekleşir. Ekim işlemi yapılırken kanallar özenle açılmalıdır. çünkü kanallar gelecekteki sağlıklı saçlar için yuva özelliği taşımaktadır. Önemli bir işlem olduğu için dikkatle yapılması gerekmektedir.

Gelişen teknoloji ile plastik cerrahi yöntemleri de gelişmiştir. Kanal açılırken punch sistemi kullanılırken, son zamanlarda  lateral slit yöntemi  tercih edilmektedir. Bunun sebebi ise, sağlıklı saç köklerinde uygun kesiler almak ve hastanın saç kökünün büyüklüğüne ve uzunluğuna uygun kanallar açılmasını sağlamaktadır. Kanalların kişilerin saç köklerine ve hedef bölgeye özel açılması bakımından önemlidir bu durum saçların çıkma oranına da etkilemektedir. Bu yüzden saç ekimi operasyonu yapılacak merkez seçilirken FUE saç ekimi İzmir’de ve Türkiye’de hizmet veren saç ekim merkezleri dikkatle incelenmelidir.

FUE Operasyonu

  • Genel olarak reşit olan herkes bu işlemi yaptırabilir fakat 27 yaş sınırı  FUE saç ekimi İzmir’de, Türkiye ve dünyada 27 yaş sonrasındaki kişilerde uygulanması tavsiye edilmektedir. FUE işlemi ayrıca genç yaşta yaşanan kaza ve yaralanma gibi durumlarda bölgesel saç ekimi işlemi içinde tercih edilebilmektedir.
  • Saç ekimi operasyonundan sonra kişinin istirahat için 3 gün ayırması yeterli olacaktır fakat bir ay boyunca bölgeyi herhangi bir hasar alma ihtimaline karşı korumalıdır.
  • Bölgesel olarak operasyon süresi değişse de genel olarak 6 ile 8 saat sürmektedir.
  • FUE saç ekimi İzmir ve Türkiye’de tam donanım ve yetkiye sahip kurumlarda, plastik cerrahlar tarafından yapılmalıdır. Herhangi bir  olumsuz durumda müdahale için kurumun yetkin olması önemlidir.
  • Operasyon mikro cerrahi kategorisinde olmasından dolayı, plastik cerrahlar tarafından yapılmalıdır.
  • FUE saç ekimi operasyonun sonuçları yaklaşık 6 ay içinde etkilerini göstermektedir fakat tam sonuç 1 yıl içerisinde alınmaktadır. Bölgesel ve kişilerde bu 18 aya kadar çıkabilmektedir.

FUE Saç Ekiminin Avantajları

Operasyon sonrası doğal görünümlü saçlar yavaş yavaş uzamaktadır.

Kalıcı bir çözümdür. Ayrıca bakım ve diğer işlemleri yaptıracak akti olmayan kişiler için pratik bir çözümdür.

Acı hissiyatı düşüktü ve operasyon sonrası herhangi bir iz kalmamaktadır.

Rutin hayata dönüş kolaydır.

Operasyon plastik cerrahlar tarafından yapıldığında ve kişiye özel planlama yapıldığında saç kökleri herhangi bir zarar görmeden saçların ekimi  beklenen sonuca ulaşacak bir şekilde gerçekleştirilir.

Androgenetik alopesi hastaları için kalıcı çözüm olmaktadır.

Related Posts

Son Paylaşımlar

Saç Ekimi İzmir Nedir ?
24 Nisan 2021
Saç Ekimi Yorumları
22 Nisan 2021
Saç Ekimi İzmir Fiyat
20 Nisan 2021

Novar Poliklinik

Özel Novar Poliklinikleri ilk şubesi ile 2004 yılında hizmet vermeye başlamış olup, devamlı gelişme ve hizmet verme ile bütünleşmiş dinamizmi sayesinde büyümeye devam etmiş, şu an 5 şubesi ile İzmir’de sektörün öncü kuruluşu ve markası olmuştur.

Department Address

Box 3233 1810 Kings Way King Street, 5th Avenue, New York

+1-2345-3455-33
contact@mediztheme.co

Department Hours

Monday - Friday08:00 - 20:00
Saturday09:00 - 14:00
SundayClose