Adalet Mh, Bayraklı/İzmir 0 (544) 346 46 44 0 (530) 178 80 80 P.tesi. - C.tesi 09:00 - 20:00 Randevu Alın Bize Ulaşın

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi operasyonu cerrahi bir müdahale olduğu için gelişen tıp  teknolojileri ile her gün daha iyi hizmet vermektedir. Sadece erkeklerde değil, cinsiyet fark etmeksizin saçlı bölgelerde yaşanan kayıpların ve saç dökülmeleri sebebiyle boş kalan alana sağlıklı kıl çıkan yerden, nakil edilmesi saç ekim operasyonudur. Saçlarının dökülmesinden ve seyrelmesinden psikolojik ve estetik olarak rahatsızlıklar yaşayanlar, ektirme işlemi ile bu sorunu kalıcı olarak çözülebilir. Saç ekimi fiyatları

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi fiyatları, kişilerin genetik yapılarına, sağlık durumların ve hormonal sistemi ile bağlı olarak kişilere özel yöntemler ile çözülebileceği için genel bir fiyat değerlendirmesi vermek doğru değildir. Her saç tipinin tedavisi ve yöntemleri farklılık göstermektedir, her bir yöntemin araç ve ihtiyaçları farklıdır. bu yüzden en doğru saç ekimi fiyatları doğru sağlık kontrolünden geçtikten sonra verilmelidir. Net saç ekimi fiyatları, sağlık kontrolünden, hormonal yapı, kan değerleri ve diğer etkenlere bakıldıktan sonra verilmelidir.

Saç ekimi fiyatlarını almak için önce muayene olmanız gerekmektedir. sizlere bu total süreçte sunulan saç ekimi fiyatlarını karşılaştırarak ve daha önce bu hizmeti alanlarla iletişim kurarak değerlendiriniz.

Novar Poliklinik olarak İzmirde hizmet vermekteyiz. Saç ekimi fiyatlarına ulaşmak için randevu alarak  sağlık muayenesinden sonra sizlere özel program ve yapılması işleme ulaşabilirsiniz.

Saç Ektirme İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle sağlık kontrolünde geçilmelidir bu saç ekimi için önemli bir detaydır. Sizlerin hormonal yapısı ve saç tipine göre doğru tedavi yapıldığına emin olduğunuz güvendiğiniz bir merkezde bu işlemi gerçekleştiriniz. Etkili değişim bekliyorsanız size düşen en önemli görevlerden biri tercih ettiğiniz merkezin, sağlığınıza önem veren plastik cerrahlar tarafından operasyonunun gerçekleştirilmesidir. Doğru klinik ile çalışmak sizlerin sağlığı ve saç ekimi operasyonu için önemlidir. En uygun teknik seçildiğinden ve açıklamaların sizi tatmin ettiğinden emin olun. Saç ekimi işlemi sonrasında ilk 3 ay içerisinde ekilen saçlarda dökülmeler görülmektedir. Bu durumda anormal bir şey doktur yine plastik cerrahınıza danışarak doğru bilgileri alabilirsiniz. Fakat bu durum son derece normaldir. Dökülen saçların yerine yenisinin çıkmaya başlaması 6 ay gibi bir süreyi almaktadır. bu süreç içinde endilenmeyiniz ve 6 ay kadar bir süre sonunda sağlıklı ve güçlü saçlarınıza yavaş yavaş kavuşacağınızı unutmayınız.

Yeni saçların çıkışının tam sonuçlarını görmek için, yaklaşık 1 yıl ile 1.5 yıl arasında beklemeniz gerekmektedir. bu süreçte de sabırlı olmanız ve sağlıklı gür saçlar ulaşacağınızı bilmeniz gerekmektedir. Saç ekimi fiyatları

Saç Ekimi Kimlere Uygulanabilir? Kimlere Uygulanamaz?

Saç ekimi cerrahi bir müdahale olmasından dolayı tabbı bir işlemdir. Tüm plastik cerrahi işlemlerinde olduğu saç ekimi de birçok kritere sahiptir. Herkes tarafından uygulanmaması gerekmektedir. Saç ekimi yaptırabilecek kişilerin özellikleri, genetik yapısı ve hormonal durumu sağlık kurulları tarafından net bir şekilde belirlenmiştir. Uygun olmayan kişiler yaptırdığında sağlık sorunları yaşayabilmektedir. Operasyondan önce yapılan muayeneden sonra, hastaların beden sağlığı geçmişi de değerlendirilmesi ile saç ekimine uygunluğu karar verilmektedir. Eğer kişi uygun ise kişiye özel planlanma, yöntemler ve saç ekimi fiyatları sunulmaktadır. Saç ekimi gelişen teknoloji ile cinsiyet fark etmeksizin dünyanın her yerinde yapılmaktadır. Yılların hasta sonuçları ile saç ekimi kriterleri kim için uygun, kim için uygun değil belirlenmiştir. Aşağıda kimler saç ekimi işlemini sorunsuz yaptırabilir bunun cevabıdır;

Saç Ekimine Uygun Olan Kişiler

Kişilerin saçları genetik ve hormonal durumlarla alakalı olarak dökülüyorsa,

Daha önce saç ekimi yaptırmış fakat beklenen başarı sağlanamamış, kişilerde seyrek ya da yeteri kadar saç olmaması durumda da yapılabilmektedir.

Tedavi yöntemleri denemiş ve yine de mevcut saç durumundan da memnun kalmayan kişilere de uygulanmaktadır.

Saç, kaş ve kıl çıkması için bakım ve terapilere vakit ayıramayan ve pratik alternatifler arayan kişilere,

Kişilerin sahip olduğu yara veya yanıklardan dolayı deride  problem yaşayan kişilere,

Yaşanan hastalıklar sebebi ile kişilerde saç dökülmesi görüldüyse o zaman da saç ekimi uygulanabilmektedir.

Saç ekimi sırasında hamile olmayan kişilere

Kalp ve kronik rahatsızlık yaşamayan,

Bu kriterlere sahip herkese saç ekimi uygulanabilmektedir. Fakat sadece bu bilgilere bakarak işlem yapılıp yapılmayacağı konusunda karar vermemelisiniz. En son karar merkezlerden randevu alınarak yapılan doğru sağlık testlerinden geçtikten sonra verilmektedir.

Kimlere Uygulanamaz?

Kronik kalp, tansiyon, böbrek, karaciğer yetmezliği hastalıkları yaşayan kişiler,
Kanser ve türevlerlerini yaşayan hastalarda,
Gebelik,
Panik atak yaşayan kişilere,
Saç ekiminde kıl kökü alınacak herhangi bir sağlıklı hücre bulunamayan kişilere veya tamamen kel olan kişilere,
HIV pozitif, Hepatit C pozitif bireyler,
Yaş olarak 24  yaşından küçüklere fakat yine randevu alarak doktor kontrolünden geçirilmesi gerebilir.
Hemofili olan kişiler.

Related Posts

Son Paylaşımlar

Saç Ekimi İzmir Nedir ?
24 Nisan 2021
Saç Ekimi Yorumları
22 Nisan 2021
Saç Ekimi İzmir Fiyat
20 Nisan 2021

Novar Poliklinik

Özel Novar Poliklinikleri ilk şubesi ile 2004 yılında hizmet vermeye başlamış olup, devamlı gelişme ve hizmet verme ile bütünleşmiş dinamizmi sayesinde büyümeye devam etmiş, şu an 5 şubesi ile İzmir’de sektörün öncü kuruluşu ve markası olmuştur.

Department Address

Box 3233 1810 Kings Way King Street, 5th Avenue, New York

+1-2345-3455-33
contact@mediztheme.co

Department Hours

Monday - Friday08:00 - 20:00
Saturday09:00 - 14:00
SundayClose