Adalet Mh, Bayraklı/İzmir 0 (544) 346 46 44 0 (530) 178 80 80 P.tesi. - C.tesi 09:00 - 20:00 Randevu Alın Bize Ulaşın

Saç Ekimi Operasyonunda Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Saç ekimi operasyonunda kullanılan yöntemler, iz bırakmaması ile genellikle en çok tercih edilen FUE ya da ensede hafif bir iz bırakma ihtimali olan saç ekim yöntemleri uygulanmaktadır. Gelişen teknoloji ile FUE yönteminde saç kökleri, kafadaki sağlam saç köklerinden tek tek alınarak eksik olan bölgelere ekilerek işlem gerçekleştirilmektedir. Diğer yöntemlerde de ise enseden alınan sağlık saç hücreleri ile bir deri hattı açılarak diğer saçların ekimi sağlanmaktadır.

Kişilerin saç ekimi yapılacak bölgeye veri alan bulunarak , göğüs, ense, kol gibi yerlerden seçilen kılların kök hücrelerinden dökülen alanlar takviye yapılmaktadır. Saç ekiminin başarılı olması için verici alan olan baş arkası, ense, kol ve yan kısımlarda sağlıklı kökler olması  gerekmektedir. bunları da saç merkezindeki kontroller sonrasında öğrenebilirsiniz. Saç ekimi operasyonunda saçın rengi, sertliği, dalgalı ve gür olması operasyonun sonucu etkiler.

İzmir saç ekimi merkezi olan Özel Novar Polikliniği sizlere hangi yöntemin tercih edilmesi gerektiğine yapılan sağlık kontrolleri sonrasında yönlendirme yapacaktır. Herhangi bir sağlık testi yapmadan yönlendirme yapan kişi ve kurumlara  güven duymayınız. Operasyona karar verirken kendi önceliklerinizden de kuruma bahsetmeyi ihmal etmeyin. Hem sağlık durumunuza uygun hem de sizlerin önceliklerine uygun işlemi  İzmir saç ekimi merkezlerinden biri olan Özel Novar Polikliniğinde sizlere hizmet sunmaktayız.

Hangi yöntemin size uygun olacağına sağlık kontrolleri ve hormon testleriniz yapıldıktan sonra sağlık merkezindeki yetkili kişiler ile karar verilmelidir. Son dönemlerde mikro teknolojinin ilerlemesi ile iz bırakmayan FUE yöntemi diğerlerine göre daha fazla tercih edilmektedir. Bazı durumlarda sağlık durumuna göre karar verilen saç ekim işlemlerinde siz ve sağlığınıza en uygun olanını seçiniz. Saç ekimi işlemleri sadece dökülen ve kel kalan saçlar için uygulanmamaktadır. Operasyon seyrelmiş bölgelerdeki yoğunluğu arttırmak için de uygulanabilmektedir.

Saç Ekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • Saç ekimi işlemi yaptıracak kişiler mümkünse 1 hafta öncesinden itibaren sigarayı bırakmaları gerekmektedir. Eğer bu olmuyorsa sigarayı azaltmanın sağlınız için gereklidir. Sigara kullanımı iyileşme süresini uzatabilir.
 • Aynı şekilde operasyoncesinde yine alkolle aranıza mesafe koyarak iyileşme sürecini kısaltabilirsiniz.
 • Kahve ve kafein tüketimin kontrollü bir azaltmaya gierek dikkatli üketmelisiniz.
 • Eğer genel sağlık durumunuzu korumak için kullandığınız kronik şeker, kalp, tansiyon veya akut hastalıklar ilaçlar varsa bu durumu saç ekimi öncesi bildiriniz.
 • Saç ekimi öncesi 1 hafta pıhtılaşmayı önleyen heparin, aspirin, coumadin ve benzer ilaçları ve herhangi bağış sistemini destekleyici vitaminleri bırakın. Çünkü bu ilaçlar işlem sırasında kanamada artış yaratabilmektedir.
 • Saç ekiminden yaklaşık 1 ay öncesine kadar kafa derisine ve saçınıza herhangi bir kozmetik ürünü veya losyon sürmeyi bırakın.
 • Saç ekimine giderken asla jöle ve sprey gibi saça şekil veren herhangi bir ürünü kullanmayın.
 • Operasyona giderken kahvaltı yapmayı unutmayın. düzenli ve hafif beslenerek hem işlem sırasında rahatsız olmazsınız hem de kendiniz daha iyi ve sağlık hissedersiniz.
 • Gömlek gibi operasyon sonrası bölgeye değmeyen kıyafetler tercih etmelisiniz. Rahat giyip çıkarılan kıyafetler ile başınıza herhangi bir şeyin sürtme ihtimalini azaltabilirsiniz.
 • Saç ekimi sonrası araba kullanmayınız. Operasyona yanınızda bir refakatçi ile gelerek herhangi bir riske girmeden rahatlıkla evde dinlenmeye gidebilirsiniz.

Saç Ekiminin Başarılı Olması İçin En Önemli Etken Nedir?

 Saç ekimi cerrahi bir uygulama olduğu için ciddi bir operasyondur. Kişilerin riskleri en aza indirmek için bu işlemlerin doğru, temiz ve yetkin merkezlerde yapılması gerekmektedir. İzmir saç ekimi Novar Poliklinikte plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Operasyonun yapılacağı yeri seçerken bütçe kriteriniz olabilir ama öncelliklili kriter sağlık durumunuz olmalıdır.

Sağlığınızı korumanın yolu yetkin sağlık merkezlerinde operasyon yaptırmaktır. Bu konuda özenli tercihler yapmalısınız. İzmir saç ekimi operasyonu için Novar Polikliniğinden randevu alarak sizler için en uygun işlemi öğrenebilirsiniz. Saç operasyonun  etki sonuç sağlaması için saç köklerin yerleştirikleri zaman o alana hızlı bir şekilde tutunması gerekmektedir bunun adı da kanlanmadır.

Saç Ekim Yöntemleri

 • DHI Saç Ekimi
 • Traşsız Saç Ekimi
 • FUE Saç Ekimi
 • PRP Destekli Saç Ekimi
 • Perkutan Saç Ekimi
 • Altın Uçlu Saç Ekimi
 • IceGraft Saç Ekimi
 • Motorlu ve Manuel Saç Ekimi

Tüm bu yöntemlerle saç ekilmektedir. Sizlere uygun olan yöntemle alakalı İzmir saç ekimi için Novar Polikliniğinden randevu alarak öğrenebilirsiniz.

Related Posts

Son Paylaşımlar

Saç Ekimi İzmir Nedir ?
24 Nisan 2021
Saç Ekimi Yorumları
22 Nisan 2021
Saç Ekimi İzmir Fiyat
20 Nisan 2021

Novar Poliklinik

Özel Novar Poliklinikleri ilk şubesi ile 2004 yılında hizmet vermeye başlamış olup, devamlı gelişme ve hizmet verme ile bütünleşmiş dinamizmi sayesinde büyümeye devam etmiş, şu an 5 şubesi ile İzmir’de sektörün öncü kuruluşu ve markası olmuştur.

Department Address

Box 3233 1810 Kings Way King Street, 5th Avenue, New York

+1-2345-3455-33
contact@mediztheme.co

Department Hours

Monday - Friday08:00 - 20:00
Saturday09:00 - 14:00
SundayClose