Adalet Mh, Bayraklı/İzmir 0 (544) 346 46 44 0 (530) 178 80 80 P.tesi. - C.tesi 09:00 - 20:00 Randevu Alın Bize Ulaşın
Bize Güvenen
120,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Saç Ekimi Sonrası Süreç

Saç ekimi işlemi mikro cerrahi işlemi olduğundan dolayı, operasyon sonrası belli bir iyileşme süreci vardır. İyileşme sürecini ve sürecin getirebileceği sorunları en aza indirmek için, saç ekimi sonrası süreç çok önemlidir. Bu sürecin öncesi ve sonrası vardır. Bunlar ilk işlemi yaptırmadan önce, işlemde,ve iyileşme sürecidir. Saç ekimi sonrası süreç

İlk önce operasyon için saç ekimi yapan sağlık merkezlerini araştırınız. Saç ekimi yapacak kişilerin plastik cerrah olmasına özen gösteriniz. Mikro cerrahi bir müdahale olan saç ekimi operasyonu plastik cerrahlar tarafından yapılmalıdır. Ayrıca işlemi yapacak kurumda bu konuda yetkinliğe ve cihaz donanımına sahip olmalıdır. Gözden geçirilmesi gereken başka konular ise, saçlarınızın neden döküldüğüdür. Sorun teşhisini sağlık muayenesinden sonra çıkan test sonuçlarına göre karar verilmelidir. İşlem, cihaz ve yöntem için operasyonu sağlık testlerinden sonra plastik cerrah ile karar vermeniz en uygun olanıdır. Herkese iyi gelecek yöntem farklıdır. Etkili sonuçlar almak için yöntemin size uygun olup  olmamasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca saç dökülme probleminiz geçici veya dönemsel olabilmektedir. Bu yüzden en doğru yanıtı bulmak için testlerden geçmelisiniz.

Saç ekim operasyonun yaş sınırlaması bulunmamaktadır fakat dünyaya ve Türkiye’deki örneklerine baktığımızda yaş alt sınırı 27 olarak gözükmektedir. Daha gençlere saç ekimi önerilmesi pek uygun değildir çünkü saçların dökülme evreleri vardır ve kişiler bu evreleri tam olarak tamamlanmamış olmaktadırlar. Bu yüzen 27 yaş alt  sınırına dikkat edilmelidir, fakat yine en doğru yanıtı sağlık merkezinde yapılan testler verecektir. Fakat yaşanan bir travma nedeni ile alınan büyük yaralar, yanma ve kazalar sonucunda eksik kısma saç ekimi yapılabilmektedir.

Novar Poliklinik’den randevu alarak saç ekimi konusunda danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Operasyon işlemi için takvimi sizin önceliklerinize uygun olarak ayaralana biilmektedir.

Saç Ekimi Sonrası Süreç Gelişmeleri

Saç ekimi işlemi için operasyon bölgesi belirlenmektedir. bu bölgelerden biri ense, kol ve göğüsteki sağlıklı kıl hücrelerinin olduğu yerlerdir. Diğer alanda dökülme yaşanan bölgedir ve buraya hedef alan denilmektedir. Öncelikle hedef alan işaretlenerek ekim yapılacak bölgeler belirlenir. Sağlıklı kıl kökleri olan bölge yani donör bölgeden greftler alınarak, saçların yönü ve saçların açısına göre hedef bölge nakletmesi ayarlanmaktadır. Yön ve açılar saç ekimi işlemi için önemli bir role sahiptir çünkü estetik olarak doğal bir görünüm kazanmak için greftlerin doğru yönlere yerleştirilmesi gerekmektedir.

Saç ekimi sonrası süreç iyileşme için önemlidir. Ekim işleminin yoğunluğuna göre ve vücut yapınıza göre plastik cerrahınız  tarafından verilen tavsiyelere uyunuz. Verilen tavsiyeler saç ekimi sonrası süreç başarısı önemlidir. Dikkatli olarak uygulamalısınız. Operasyon sonrası ilk birkaç gün bölgenin suyla temas olmaması önemlidir. Sonrasında kabuk bağlamaması için her gün düzenli olarak yıkanması gereken bölgeye  doktor tavsiyesi olan şampuanlar ile yıkama işlemi uygulanmalıdır. İyileşme süreci içerisinde tam iyileşme 8 ile 10 hafta arasında olmaktadır. Saç ekim sonuncu görmek için yaklaşık 1 sene geçmesi gerekmektedir. Fakat 6. ve 7. aydan itibaren değişimleri yavaş yavaş olsa da gözlemleyebilirsiniz.

Operasyon Sonrası

Saç ekiminde saç telleri değil saç tellerinin folikülleri ekilmektedir. Bu yüzden operasyondan yaklaşık 15 gün içinde greftlerin deri parçaları düşmektedir ve şok dökülme yaşanmaktadır. bu gayet normal bir durumdur, saçın telleri kesik saçlar halinde düşmektedir. Düşen saçların yerine sağlıklı saç teli üreten foliküller içten yürümeye başlarlar. Bu hakkında plastik cerrah tarafından yeterince bilgilendirme yapılacaktır. bu bilgilere ve doktorun yönlerdimlerine uymanız sizlere saç ekimi sonrası süreç için daha büyük avantaj sağlar. Ayrıca süreç  içerisinde panikleme durumu da azalmaktadır.

Ekim sonrası süreçte saçların çıkmasını bekleyenler için biraz yavaş bir süreç olacaktır fakat 1 yıl içerisinde sağlıklı saçlara kavuşulmaktadır. Kızarma, kabuklanma ve şok dökülme doğal süreçlerdir. Herhangi  bir panik sadece kişileri strese sokacaktır.

Bir saç teli günlük 0.05 cm, 10 günde 0,5 cm, bir ayda 1,5 cm  uzaması beklenmektedir. Bu yüzden ekim sonrası 8 ile 9 ay arasında sonuç alınmaktadır. Kesin sonuçlar 1 yıl içerisinde ortaya çıkmaktadır.

Operasyon sonrasında olabilecek yara ve kabuklanma için  kişiler panik yapmamalıdır. Eğer cilt hassas bir yapıya sahip değilse bu kızarıklık kısa sürede geçmektedir. Güneş ışınlarından korumak bu süreçte önemlidir.

Related Posts

Son Paylaşımlar

Saç Ekimi İzmir Nedir ?
24 Nisan 2021
Saç Ekimi Yorumları
22 Nisan 2021
Saç Ekimi İzmir Fiyat
20 Nisan 2021

Novar Poliklinik

Özel Novar Poliklinikleri ilk şubesi ile 2004 yılında hizmet vermeye başlamış olup, devamlı gelişme ve hizmet verme ile bütünleşmiş dinamizmi sayesinde büyümeye devam etmiş, şu an 5 şubesi ile İzmir’de sektörün öncü kuruluşu ve markası olmuştur.

Department Address

Box 3233 1810 Kings Way King Street, 5th Avenue, New York

+1-2345-3455-33
contact@mediztheme.co

Department Hours

Monday - Friday08:00 - 20:00
Saturday09:00 - 14:00
SundayClose